Moje robótki, moje zainteresowania.
Blog > Komentarze do wpisu
Walentynki - część 2

Zastanawiałam się, jaką walentynkę zrobić dla mojego męża, oczywiście nie może być ona kupna, tylko ręcznie wykonana - wybór padł na hafcik. Przejrzałam moje wzory hafcikowe, ale nie znalazłam nic co by mnie urzekło i zachęciło do wykonania, ucięłam więc kawałek kanwy, do ręki wzięłam pisak i machnęłam taki oto wzorek:

Potem przejrzałam moje muliny, wybrałam kilka kolorów i rozpoczęłam pracę, którą udało mi się skończyć na czas.

Jak widać, przestrzenie na wzorku dodatkowo podzieliłam jeszcze kolorami, dołożyłam serduszka. Haftowałam na białej kanwie 16ct, dwoma nitkami muliny Ariadna. Zwykle na 16-tce haftuję jedną nitką, ale w tym przypadku chciałam aby serce było bardzie wyraziste. Użyłam 6 kolorów, które w całości dobrze się komponują.

Gotowy haft wyprałam, wyprasowałam i podkleiłam fizeliną z klejem, ale tylko część gdzie jest haft. Nastepnie przycięłam kanwę pozostawiając ok. 0.5 cm brzegu od końca haftu, z papieru wycięłam kształt o 0.5 cm wiekszy od przycietej już kanwy. Brzegi czerwonego papieru obszrpałam nozyczkami i na koniec przymocowałam haft. A oto elementy składowe - haft jeszcze przed praniem.

 

Nie pamiętam już dokładnie ile lat temu, ale najprawdopodobniej 4 lata temu na walentynki wyhaftowałam mężowi takiego oto amorka.

 

Jeśli ktoś myśli, że zapomniałam o ratuszu to się myli, cały czas pamiętam i staram się zmierzać ku końcowi, ale niestety nie jest to proste. Czekam na dłuższe dni, bo czarne backstitche na pewno nie nadają się na zimowe wieczory, kolor nitki i precyzja potrzebna do wykonania ściegu na drobnej kawie nie idą w parze ze sztucznym światłem.

czwartek, 14 lutego 2008, monika_g

Polecane wpisy

  • Króliczek dla ktosia (3)

    Ktoś już się urodził, więc królik doczekał się ostatecznego wyglądu i tak prezentuje się już oprawiony:

  • Biscornu TTE

    Prezentuję małą niespodziankę, którą otrzymałam w ramach wymiany TTE: Biscornu jest bardzo malutkie, i wymagała bardzo dokładnej i precyzyjnej pracy: Than

  • Biscornu

    Długo mnie nie było, ale niestety brak czasu skutecznie się do tego przyczynia. W ostatnim czasie z krzyżyków udało mi się jedynie zrobić biscornu na wymianę TT

Komentarze
islas51
2008/02/19 00:14:12
czy ja nie mam racji z tym zagladaniem tutaj,kiedy ty masz czas na too wszystko serduszko sliczne i chociaz wiecej czasu poswiecam na malowanie to krzyzyki zawsze mi towarzysza i "zmalpowalam" to serduszko chociaz w innych kolorach.pozdrawiam
-
2008/02/19 20:31:10
Basiu, cieszę się, że serduszko przypadło Ci do gust. Jeśli chodzi o czas to chyba jest coś w tym, że im cżłowiek ma go mniej tym więcej potrafi wygospodarować na inne rzeczy :)