Moje robótki, moje zainteresowania.
Blog > Komentarze do wpisu
Formularz czytelnika

Do zabawy zostałam zaproszona przez Ewcię 

1. O jakiej porze dnia czytasz najchętniej?

 

Zwykle wieczorem, ale ostatnio ze względu na ssakusa permanentusa nie ja wybieram porę czytania, w związku z tym czytam o różnych porach, nawet w nocy, albo o 5-tej nad ranem.

 

2. Gdzie czytasz?

 

Zazwyczaj w łóżku, choć teraz również na sofie – zależy to od pory dnia.

Czasami czytam na krześle, to wtedy kiedy czekam np. w kolejce do lekarza. Zwykle, gdy wiem, że mogę czekać (nawet jeśli to będzie tylko 10-15 minut) zabieram ze sobą książkę (czasami robótkę J ).

Kiedyś czytałam również w środka komunikacji publicznej.

  

3. Jeżeli czytasz na leżąco to najchętniej na plecach czy na brzuchu?

 

Najchętniej na boku, lub opierając się o wezgłowie łóżka.

 

4. Jaki rodzaj książek czytasz najchętniej?

 

Oparte na faktach, biografie, książki reportażowe, czasami kryminał, dla odmóżdżenia sięgam po lekkie powieści (np. Grochola, Szwaja, ostatnio Debbie Macomber). Nie przepadam za s-f.

 

5. Jaką książkę ostatnio kupiłeś?

 

Dla córki „Najszybszy z najszybszych” – sama wybrała, bohaterami są postacie z filmu „Auta”

Dla siebie kupuję mniej książek, bo przy tempie czytania jakie mam przez ostatnie pół roku to straciłabym majątek na książki – korzystam z bardzo dobrze zaopatrzonej biblioteki, w której na bieżąco pojawiają się nowości wydawnicze.

 

6. Co czytałeś ostatni i co czytasz aktualnie?

 

R.Feynmann – „A co Ciebie obchodzi co myślą inni” – cześć druga książki „Pan raczy żartować Panie Feynmann”. Książki są specyficzne bo zawierają trochę opisów technicznych, z dziedziny fizyki, ale obalają mit, że naukowcy są nudni, a szczególnie Ci z dziedzin ścisłych. Polecam.

 

Aktualnie : „Pokuta” Ian McEwan

 

7. Używasz zakładek czy zaginasz rogi?

 

Używam zakładek, ale jeśli takowej nie mam pod ręką, to wtedy wykorzystuję kartki pocztowe, skrawek papieru, zwykle gazeta.

 

8. Co sądzisz o książkach do słuchania?

 

Bardzo przydatne dla osób, które mają problemy ze wzrokiem.

 

9. Co sądzisz o e-bokach?

 

Nie korzystam, preferuję realną książkę, którą mogę trzymać w ręku.

 

Do zabawy z formularzem czytelnika zapraszam Dorfi i Basię

sobota, 15 listopada 2008, monika_g

Polecane wpisy

  • Wiosna w domu

    Wiosny za oknem brakuje, więc moje kwiatki rekompensują mi to. Zakwitły kolejne hiacynty, tym razem błękitny i fioletowy. Ślicznie zakwitł również tulipan, kt

  • Hiacynty

    Jesienią wysadziłam kilka cebulek hiacyntów do doniczek i trzymałam w domu w dość chłodnym miejscu. Z cebulek wyrosły już kwiatki.

  • Kreativ Blogger

    Jakiś czas temu spotkała mnie bardzo miła niespodzianka w postaci wyróżnienia przyznanego przez http://ladyfanaberia.blox.pl Jest mi bardzo miło i dziękuję

Komentarze
2008/11/22 02:30:44
TEN TEST JEST FAJNY JAKA SZKODA ZE JA TU NA TEJ WYSPIE JAK ODLUDEK NIE MA NIC POLSKIEGO JUZ PRZECZYTALAM PO KILKANASCIE RAZY TO CO ZE SOBA PRZYWIOZLAM NAWET ZADZWONILAM /ZE NIBY TAKA ODWAZNA JESTEM/ DO NASZEGO KONSULA ZEBY COS Z TYM ZROBIL ALE PROZNE WOLANIA.NO ALE NIE USTAJE W POSZUKIWANIACH ,OSTATNIO NAWIAZALAM KONTAKT Z NASZYM EMPIKIEM W WARSZAWIE I NA SWIETA ZROBIE SOBIE PREZENT ,NA BARBURKI NA URODZINY 13.XII.POD CHOINKE A NAWET NA TRZECH KROLI /.NO I TAK TO SIE MA DO MOJEGO CZYTELNICTWA,PA BUZIACZKI DLA MALENSTWA I RESZTY RODZINKI.
-
monika_g
2008/11/22 18:11:14
Basiu, ja nie wyobrażam sobie ,zycia bez książek, szczególnie w ostatnim czasie kiedy wypełniaja mi dość dużo czasu przy karmieniu małego.