Moje robótki, moje zainteresowania.
Blog > Komentarze do wpisu
Książki robótkowe i nie tylko

Ostatnio zaszalałam w jednej z księgarni internetowych i kupiłam książki robótkowe

 

 

oraz dwie pozycje związane z dekorowaniem stołu, zarówno na święta jak i na inne okazje.

 

 

Polecam książkę dotyczącą koronki klockowej, wszystko jest przedstawione na zdjęciach, więc może być dobrą zachętą do nauki. Są również schematy, a to co mnie zaskoczyło to brak sławnego wałka, tu jest podkładka, którą trzeba ustawić nieco pochyło i to wszystko.

Druga książka, która też traktuje o „pleceniu” to „Makramy sploty i węzły”. Przyznam, że kupiłam ją z ciekawości, po prostu chciałam poczytać o tych sznurkowo-nitkowych wyrobach. W książce opisane są węzły, siatki i różne inne elementy wykorzystywane w technice robienia makram, do każdego opisu jest zdjęcie jak wygląda gotowe dzieło, brak jednak zdjęć z kolejnych etapów, w wypadku tej książki trzeba zadowolić się opisem słownym.

Pozostałe pozycje to „440 ściegów na drutach” i „Aplikacje”, natomiast książki „Ozdoby z masy solnej” „ Kirigami” kupiłam dla córki. Niestety Kirigami rozczarowało mnie, mało propozycji, trudno wskazać coś rewelacyjnego, wszystko raczej przeciętne.

 

Z książkami o dekorowaniu stołu jeszcze się nie zapoznałam, więc nie mam zdania.

niedziela, 30 listopada 2008, monika_g

Polecane wpisy

  • Wiosna w domu

    Wiosny za oknem brakuje, więc moje kwiatki rekompensują mi to. Zakwitły kolejne hiacynty, tym razem błękitny i fioletowy. Ślicznie zakwitł również tulipan, kt

  • Hiacynty

    Jesienią wysadziłam kilka cebulek hiacyntów do doniczek i trzymałam w domu w dość chłodnym miejscu. Z cebulek wyrosły już kwiatki.

  • Kreativ Blogger

    Jakiś czas temu spotkała mnie bardzo miła niespodzianka w postaci wyróżnienia przyznanego przez http://ladyfanaberia.blox.pl Jest mi bardzo miło i dziękuję