Moje robótki, moje zainteresowania.
poniedziałek, 03 maja 2010
Nietoperz (2)

Dobrze się nosi i dobrze prezentuje

23:01, monika_g
Link Komentarze (3) »
Powrót

Na początku pozdrawiam wszystkich, którzy mimo przerwy na moim blogu odwiedzali stronę „monikowa”, ale również tych niezaglądających do tej pory. Zaskoczona byłam kiedy zalogowałam się na blox.pl i spojrzałam na statystyki – okazało się, że sporo osób i to dość często zagląda tu. Przyznam, że był to pewien doping do wznowienia prowadzenia dziennika internetowego.

 

Bardzo długo nie było mnie w sieci, to już ponad rok, w tym czasie minęły 2-gie urodziny mojego bloga, a teraz zbliżają się już 3-cie, tyle tylko, że to chyba raczej powinny być te drugie, bo przecież tak naprawdę przez rok nic się nie działo.

 

Przez miniony rok mimo małej ilości czasu wolnego, a praktycznie jego braku, udało mi się co nieco zrobić. Postaram się to prezentować w odcinkach J.

 

Może na tzw. „pierwszy ogień” pójdą prace, które wcześniej pokazywałam w stanie tworzenia, a teraz już są ukończone. Prezentacja będzie w odcinkach, żebym mogła wszystko umieścić w odpowiednich kategoriach – i tu widać moje zamiłowanie do porządku J

22:50, monika_g
Link Komentarze (5) »
środa, 22 kwietnia 2009
Króliczek dla ktosia (3)

Ktoś już się urodził, więc królik doczekał się ostatecznego wyglądu i tak prezentuje się już oprawiony:

 
wtorek, 21 kwietnia 2009
Biscornu TTE

Prezentuję małą niespodziankę, którą otrzymałam w ramach wymiany TTE:

 
 

Biscornu jest bardzo malutkie, i wymagała bardzo dokładnej i precyzyjnej pracy:

 

Thank you Jessica J

poniedziałek, 20 kwietnia 2009
Nietoperz (1)

Bardzo serdecznie dziękuję za życzenia Świąteczne, niestety zajęta przygotowaniami do Świąt nie miałam czasu aby złożyć Wam życzenia. Ostatnio mam bardzo mało czasu na robótki, są dni, że robótki w ogóle nie goszczą w moich rękach i wszystko wskazuje na to, że czasu na hobby będzie coraz mniej.

Na forum Maranty od jakiegoś czasu panuje mania robienia tzw. nietoperza w różnych wersjach. Teraz już chyba akcja trochę przycichła, ale u mnie właśnie ta robótka jest „na tapecie”

 

 

Teraz tylko fragment, jak uda mi się dotrzeć do końca to zaprezentuję całość, napiszę tylko, że mój model będzie szydełkowo-drutowy, a robię z malwy szydełkiem 3,5, a fragment drutowy zaczęłam również na 3,5.

Komentarze do komentarzy:

 

Jeszcze raz dziękuję za życzenia.

 

Svea1 – tak, tak filcowanie wciąga, podobnie jak frywolitki, zakupiłam już kolejne igły (cienkie i grube), tylko czasu brak.

 

Ladyfanaberia – pozwolisz, że posilę się linkiem z którego również ja korzystałam przy moich pierwszych krokach z filcowaniem:

 http://www.cafeart.pl/20081008763/dzial_filcowanie/kursy_obrazkowe/Jak_ufilcowac_kulke_-_kurs_filcowania_w_Cafeart.pl.html.

I jeszcze jeden przydatny link: http://olasmith.blogspot.com/

 

Oura512 – bardzo dziękuję za odwiedziny, odnośnie Twojego pytania: jedna nitka haftuje na Aidzie 18 ct, i czasami na 16 ct

 

Joasiamulinka0 – jeśli jakieś wzory z haftów, które popełniłam interesują Panią to proszę podać, które. Jeśli będę w posiadaniu wzoru to prześlę, ja niestety mam coraz mniej czasu na robótki, więc nie zbieram nowych wzorów, muszę się uporać z tym co mam J

czwartek, 26 marca 2009
Nowa kategoria

W związku z nowym rodzajem robótek jaki próbują produkować moje ręce powstała nowa kategoria FILC. Nie wiem jeszcze jak długo będę zainteresowana filcowaniem, ale przyznam, że na razie mi się podoba – tylko brak czasu skutecznie hamuje moje chęci J

 

Od jakiegoś czasu interesowałam się filcowaniem, robiłam przymiarki do zakupu materiałów, aż w końcu w ostatni weekend będąc z córką na szybkim wypadzie do sklepu (maluch został z tatą) skusiłam się, bo nie wiem kiedy będzie następne wyjście. Kupiłam wełnę oraz igłe, a właściwie 3 igły w jednej obsadce (firmy Clover)

 
 

Ilość igieł można zmieniać od 1 do 3, więc przydatne do filcowania bardzo małych kształtów, jak również trochę większych. Oczywiście w wolnej chwili wypróbowałam i oto efekt:

 

 

Zrobiłam również kulkę filcową, ale pokaże, jak już będę miała więcej. Teraz tylko pozostaje kupić więcej wełny.

 

Szczerze polecam ten rodzaj robótek J

13:48, monika_g , FILC
Link Komentarze (7) »
środa, 25 marca 2009
Wiosna w domu

Wiosny za oknem brakuje, więc moje kwiatki rekompensują mi to. Zakwitły kolejne hiacynty, tym razem błękitny i fioletowy.

 

Ślicznie zakwitł również tulipan, którego posadziłam w …..

 

 

Tak, tak, posadzony jest w wazonie. Efekt mi się podoba.

 

Zakwitły również moje żonkile, część już przekwitła, szkoda, że tak szybko, bo chciałam wykorzystać je jako ozdobę stołu świątecznego.

 

 

Kwitnie również moja azalia

 

Biscornu

Długo mnie nie było, ale niestety brak czasu skutecznie się do tego przyczynia.

W ostatnim czasie z krzyżyków udało mi się jedynie zrobić biscornu na wymianę TTE. Upominek już dotarł do właścicielki, więc mogę go spokojnie zaprezentować:

 

 

Wyszywałam na płótnie Jazlyn i wykorzystałam mulinę firmy Anchor. Na razie odpoczywam od krzyżyków bo zabrałam się za szydełko – o czym jeszcze napiszę.

 

Bardzo dziękuję za odwiedziny podczas mojej nieobecności oraz za pozostawione komentarze:

 

Cieszę się, że podobają się Wam moje kwiatki oraz ostatnia serwetka.

 

Chwilotrwaaj – jest taka zasada, że numer kanwy mówi o tym ile krzyżyków przypada na jeden cal, więc im większy numer tym mniejsze krzyżyki, bo więcej ich mieści się na calu. Jeśli chodzi o kanwę z dużymi krzyżykami to proponuję 11-tkę, choć przydatna może być również kanwa do gobelinów, np., do wykorzystania przy nauce haftu przez dzieci.

 

czwartek, 05 marca 2009
Hiacynty

Jesienią wysadziłam kilka cebulek hiacyntów do doniczek i trzymałam w domu w dość chłodnym miejscu. Z cebulek wyrosły już kwiatki.

 

wtorek, 03 marca 2009
Scissors fob

Nadrabiając zaległości blogowe nie zapomniałam również o upominku jaki dotarł do mnie w ramach wymiany Tiny Treasures Exchange od Lynn.

 

 

Wraz z tzw. Scissors fob otrzymałam piękne muliny DMC.

Thank you Lynn.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 23