Moje robótki, moje zainteresowania.
niedziela, 30 listopada 2008
Książki robótkowe i nie tylko

Ostatnio zaszalałam w jednej z księgarni internetowych i kupiłam książki robótkowe

 

 

oraz dwie pozycje związane z dekorowaniem stołu, zarówno na święta jak i na inne okazje.

 

 

Polecam książkę dotyczącą koronki klockowej, wszystko jest przedstawione na zdjęciach, więc może być dobrą zachętą do nauki. Są również schematy, a to co mnie zaskoczyło to brak sławnego wałka, tu jest podkładka, którą trzeba ustawić nieco pochyło i to wszystko.

Druga książka, która też traktuje o „pleceniu” to „Makramy sploty i węzły”. Przyznam, że kupiłam ją z ciekawości, po prostu chciałam poczytać o tych sznurkowo-nitkowych wyrobach. W książce opisane są węzły, siatki i różne inne elementy wykorzystywane w technice robienia makram, do każdego opisu jest zdjęcie jak wygląda gotowe dzieło, brak jednak zdjęć z kolejnych etapów, w wypadku tej książki trzeba zadowolić się opisem słownym.

Pozostałe pozycje to „440 ściegów na drutach” i „Aplikacje”, natomiast książki „Ozdoby z masy solnej” „ Kirigami” kupiłam dla córki. Niestety Kirigami rozczarowało mnie, mało propozycji, trudno wskazać coś rewelacyjnego, wszystko raczej przeciętne.

 

Z książkami o dekorowaniu stołu jeszcze się nie zapoznałam, więc nie mam zdania.

sobota, 29 listopada 2008
Tiny Treasure Exchange

Ostatnio udaje mi się przeglądać Internet podczas karmienia małego ssaka, z pisaniem jest już gorzej, bo jakoś pisanie jedną ręką jest dla mnie stratą czasu. Podczas buszowania po sieci trafiłam na jednym z blogów Cross Stitch Happy, który mam na swojej liście ulubionych na zaproszenie do zabawy. Oczywiście czasu wolnego na robótkowanie nie mam w nadmiarze, ale chyba pod wpływem chwili postanowiłam się zapisać.

Dla chętnych adres bloga z zabawą Tiny Treasure Exchange http://tinytreasuresexchange.blogspot.com/.

... lub czasopisma.

W ostatnich dniach udało mi się wyskoczyć do Empiku, oczywiście małego ssaka miałam ze sobą, tylko grzecznie spał w samochodzie pod opieką Babci. Niestety nie było żadnych czasopism angielskich, które chciałam przejrzeć i ocenić czy warto kupować. Natomiast było sporo włoskich i te przejrzałam dokładnie, na koniec podejmując decyzję co warto kupić. Ze względu na ceny wybór padł tylko na 3 pozycje. Kupiłam również polskie gazetki sobótkowe, spodobało mi się w nich kilka modeli, tylko kiedy uda mi się je popełnić.

 

środa, 26 listopada 2008
Słodko w Craftowie

Blog Craftowo odwiedzam od początku jego istnienia, bo scrapbooking to dla mnie coś czemu kibicuje, ale sama nie czuję się na tyle kreatywną osobą, żeby pokazywać moje próby.

Tym razem w Craftowie jest bardzo słodko, jeśli ktoś lubi słodycze to niech tam pędzi.

poniedziałek, 24 listopada 2008
Bawiący się miś Bolly (5)

Miś Bolly jest już na ukończeniu, krzyżyki wszystkie popełnione, pozostały tylko backstitche, mam nadzieję, że w jakimś sensownym czasie uda mi się je zrobić.

 

 

Niestety, w tym roku nie planuję prac nad ozdobami świątecznymi z tego prostego powodu, że nie mam na to czasu, ale mam nadzieję, że odbiję sobie to w przyszłym roku J

 

Bardzo dziękuję za odwiedziny i miłe komentarze pod adresem dużej serwety. „Na żywo” wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciu i codziennie cieszy moje oko J

sobota, 22 listopada 2008
Duża serweta na stole.

W końcu serweta doczekała się wyprania i napięcia (nie była krochmalona, może następnym razem). A tak prezentuje się na docelowym miejscu

 

piątek, 21 listopada 2008
Blogi

Obecnie blogi stały się bardzo popularnym miejscem do dzielenia się w wirtualnym świecie różnymi informacjami, np. swoją wiedzą na jakiś temat lub opinią, są również blogi będące typowym pamiętnikiem, a w ogromie tych wszystkich wirtualnych miejsce są również blogi robótkowe. Wbrew pozorom są one dość popularne i z pewnością na swój sposób popularyzują robótki ręczne. A dlaczego „wbrew pozorom”? Bo wśród osób nie związanych z robótkami istnieje mylna opinia, że nowoczesna technika i robótki (np. hafty) nie idą z sobą w parze.

Buszując po Internecie można natrafić na mniej lub bardziej interesujące blogi robótkowe. Dziś chciałabym zaprosić Was do odwiedzenia bloga, którego autorka prezentuje kilka sposobów na wykorzystanie haftu, ale również przedstawia inne swoje pomysły:

http://tts-tutorials.blogspot.com/

A poniżej jest link do drugiego Jej bloga

http://thetwistedstitcher.blogspot.com/

Zapraszam, bo warto.

sobota, 15 listopada 2008
Formularz czytelnika

Do zabawy zostałam zaproszona przez Ewcię 

1. O jakiej porze dnia czytasz najchętniej?

 

Zwykle wieczorem, ale ostatnio ze względu na ssakusa permanentusa nie ja wybieram porę czytania, w związku z tym czytam o różnych porach, nawet w nocy, albo o 5-tej nad ranem.

 

2. Gdzie czytasz?

 

Zazwyczaj w łóżku, choć teraz również na sofie – zależy to od pory dnia.

Czasami czytam na krześle, to wtedy kiedy czekam np. w kolejce do lekarza. Zwykle, gdy wiem, że mogę czekać (nawet jeśli to będzie tylko 10-15 minut) zabieram ze sobą książkę (czasami robótkę J ).

Kiedyś czytałam również w środka komunikacji publicznej.

  

3. Jeżeli czytasz na leżąco to najchętniej na plecach czy na brzuchu?

 

Najchętniej na boku, lub opierając się o wezgłowie łóżka.

 

4. Jaki rodzaj książek czytasz najchętniej?

 

Oparte na faktach, biografie, książki reportażowe, czasami kryminał, dla odmóżdżenia sięgam po lekkie powieści (np. Grochola, Szwaja, ostatnio Debbie Macomber). Nie przepadam za s-f.

 

5. Jaką książkę ostatnio kupiłeś?

 

Dla córki „Najszybszy z najszybszych” – sama wybrała, bohaterami są postacie z filmu „Auta”

Dla siebie kupuję mniej książek, bo przy tempie czytania jakie mam przez ostatnie pół roku to straciłabym majątek na książki – korzystam z bardzo dobrze zaopatrzonej biblioteki, w której na bieżąco pojawiają się nowości wydawnicze.

 

6. Co czytałeś ostatni i co czytasz aktualnie?

 

R.Feynmann – „A co Ciebie obchodzi co myślą inni” – cześć druga książki „Pan raczy żartować Panie Feynmann”. Książki są specyficzne bo zawierają trochę opisów technicznych, z dziedziny fizyki, ale obalają mit, że naukowcy są nudni, a szczególnie Ci z dziedzin ścisłych. Polecam.

 

Aktualnie : „Pokuta” Ian McEwan

 

7. Używasz zakładek czy zaginasz rogi?

 

Używam zakładek, ale jeśli takowej nie mam pod ręką, to wtedy wykorzystuję kartki pocztowe, skrawek papieru, zwykle gazeta.

 

8. Co sądzisz o książkach do słuchania?

 

Bardzo przydatne dla osób, które mają problemy ze wzrokiem.

 

9. Co sądzisz o e-bokach?

 

Nie korzystam, preferuję realną książkę, którą mogę trzymać w ręku.

 

Do zabawy z formularzem czytelnika zapraszam Dorfi i Basię

piątek, 07 listopada 2008
Bawiący się miś Bolly (4)

Krzyżyków  w misiu przybywa:

 

 

Niestety na więcej nie mam czasu, a mam już w planach następne robótki, nie wiem tylko jak to z nimi będzie, czy uda mi się coś zrobić. Wszystkiemu winne jest moje podejście do życia, najpierw obowiązki, potem przyjemności i tym sposobem robótki są na ostatnim miejscu, no chyba, że uznam je za obowiązki wtedy od razu na liście priorytetów przesuną się na pozycje początkowe J

poniedziałek, 03 listopada 2008
Bawiący się miś Bolly (3)

Miś pomału rośnie, trudno powiedzieć kiedy go skończę, ale myślę, że do końca roku się wyrobię J

 

 

Jak widać na załączonym obrazku, pracę nad hafcikiem przerywam w różnych momentach, są niedokończone krzyżyki, które cierpliwie czekają na ten moment kiedy staną się krzyżykami.