Moje robótki, moje zainteresowania.
środa, 22 kwietnia 2009
Króliczek dla ktosia (3)

Ktoś już się urodził, więc królik doczekał się ostatecznego wyglądu i tak prezentuje się już oprawiony:

 
wtorek, 21 kwietnia 2009
Biscornu TTE

Prezentuję małą niespodziankę, którą otrzymałam w ramach wymiany TTE:

 
 

Biscornu jest bardzo malutkie, i wymagała bardzo dokładnej i precyzyjnej pracy:

 

Thank you Jessica J

poniedziałek, 20 kwietnia 2009
Nietoperz (1)

Bardzo serdecznie dziękuję za życzenia Świąteczne, niestety zajęta przygotowaniami do Świąt nie miałam czasu aby złożyć Wam życzenia. Ostatnio mam bardzo mało czasu na robótki, są dni, że robótki w ogóle nie goszczą w moich rękach i wszystko wskazuje na to, że czasu na hobby będzie coraz mniej.

Na forum Maranty od jakiegoś czasu panuje mania robienia tzw. nietoperza w różnych wersjach. Teraz już chyba akcja trochę przycichła, ale u mnie właśnie ta robótka jest „na tapecie”

 

 

Teraz tylko fragment, jak uda mi się dotrzeć do końca to zaprezentuję całość, napiszę tylko, że mój model będzie szydełkowo-drutowy, a robię z malwy szydełkiem 3,5, a fragment drutowy zaczęłam również na 3,5.

Komentarze do komentarzy:

 

Jeszcze raz dziękuję za życzenia.

 

Svea1 – tak, tak filcowanie wciąga, podobnie jak frywolitki, zakupiłam już kolejne igły (cienkie i grube), tylko czasu brak.

 

Ladyfanaberia – pozwolisz, że posilę się linkiem z którego również ja korzystałam przy moich pierwszych krokach z filcowaniem:

 http://www.cafeart.pl/20081008763/dzial_filcowanie/kursy_obrazkowe/Jak_ufilcowac_kulke_-_kurs_filcowania_w_Cafeart.pl.html.

I jeszcze jeden przydatny link: http://olasmith.blogspot.com/

 

Oura512 – bardzo dziękuję za odwiedziny, odnośnie Twojego pytania: jedna nitka haftuje na Aidzie 18 ct, i czasami na 16 ct

 

Joasiamulinka0 – jeśli jakieś wzory z haftów, które popełniłam interesują Panią to proszę podać, które. Jeśli będę w posiadaniu wzoru to prześlę, ja niestety mam coraz mniej czasu na robótki, więc nie zbieram nowych wzorów, muszę się uporać z tym co mam J