Moje robótki, moje zainteresowania.
czwartek, 24 maja 2007
Poncho

To moje drugie podejście do poncha dla córki. Kiedy było jeszcze chłodno kupiłam gazetkę ze ślicznym ponchem, postanowiłam zrobić podobne, ale w mniejszym rozmiarze i o jednolitej kolorystyce oraz wzorze.

Tyle udało mi się zrobić i wtedy olśniło mnie, że to chyba jednak nieodpowiednia włóczka na tak ażurkowy wyrób, gdyż jest z domieszką wełny, a wełna i lato to zbyt przeciwstawne słowa, choć czasem są wyjatki, ale ja takich nie biorę pod uwagę.

poncho_adriafil_0

Pracę wstrzymałam i postanowiłam poszukać bardziej odpowiedniego materiału. Pod lupę wzięłam akryl i bawełnę. Ponieważ w często odwiedzanej przez mnie pasmanterii w BlueCity nie było "nitek" jakich szukałam (ważny był kolor, bo "dziewczynki lubią róż"), więc poszukałam na mieście i znalazłam:

poncho_flora_0

Poncho jest niespodzianką, dziecię nic nie wie, ale ja też nie mam dopingu, żeby się za nie zabrać, bo nie słyszę "Mamo, a kiedy zrobisz mi to poncho?"

sobota, 12 maja 2007
W toku

Na moim tamborku goszczą obecnie różne prace, zmieniają się wzory, rozmiary kanw, ale końca nie widać, wszystko jest w toku. Jest wcześniej prezentowany wzór DMC - zestaw krawiecki - i jeszcze długo pozostanie w stanie "niedokończenia".

Wczoraj rozpoczęłam haft tyranosaura, dla chłopca, który lubi takie zwierzątka. Ja też zaczynam czuć sympatię do tego potworka, choć jeszcze nie prezentuje się w pełnej krasie:

Tyrannosaurus

W toku są również dwie identyczne prace czyli haft pod tytułem KAWA, jednokolorowy, przedstawiający twarz oraz rękę trzymającą filiżankę. Jedyna cecha jaka różni te prace to rozmiar kanwy (14 i 18 - poniżej). Oba są przeznaczone na prezenty.

kawa

Praca, która czeka na pierwsze wbicie igły to haft bez schematu, pierwowzorem były dwa rysunki:

japonka1japonka2

Co do tematyki to nie miałam wątpliwości, pytanie było co charakterystycznego z kraju kwitnącej wiśni wybrać.

A to co ma powstać ma taki zarys, co z tego wyjdzie to czas pokaże:

Japonka

Będzie to praca na konkurs ogłoszony przez Małgosię na forum - należy wykonać haft bez schematu bazując na rysunku, dozwolone zmiany w "schemacie".

Nie jest to pierwsza tego typu praca, ponieważ niedawno ukończyłam haft na podstawie rysunku mojej córki. Kolory do haftu były wybierane przez autorkę rysunku.

Alahaft

czwartek, 10 maja 2007
Z barku nowości - starocie.

W chwili obecniej moje szydełka odpoczywają więc przedstawię tzw. starocie. Serwetki robiłam tuż przed Bożym Narodzeniem 2006 i przyznam, że bardzo mi się spodobały, chciałam nawet robić kolejne, ale krzyżyki wygrały batalię o miejsce w moich rękach i stąd przymusowy urlop szydełek :)

serwetka1serwetka2

wtorek, 08 maja 2007
Gotowce

Kwadracik na kołderkę zakończony:

Prosiaczek

Przedstawiam również pracę ukończoną dwa tygodnie temu, jest to prezent dla wnuczka znajomej. Mam nadzieję, że się spodoba, bo kto nie chciałby mieć takiego sportowego Peugeot'a :)

peugeot
niedziela, 06 maja 2007
Koniec długiego weekendu :(

Postanowiłam dołaczyć się do akcji "Kołderka za jeden uśmiech" i jestem w trakcie wyszywania mojego pierwszego kwadracika:

Prosiaczek

Na drugim tamborku jest zestaw krawiecki z nowej kolekcji DMC, ale znający ten haft zauważą, że są zmienione kolory - nie było to zamierzone działanie, ale postanowiłam kontynuować tą "pomyłkę". Pozmieniałam kilka kolorów, aby dopasować się do wcześniejszej gafy:

krawiecki
"
piątek, 04 maja 2007
Moje imieniny
W tak swoistym dniu jak imieniny zaczynam pisać  ten oto blog. Nie wiem jeszcze czy przetrwa choć miesiąc, czy będę miała zacięcie do jego rozwijania, czy będę miała co pisać, czy będę miała czas....... ale spróbuję :)
14:18, monika_g
Link Dodaj komentarz »
1 ... 21 , 22 , 23