Moje robótki, moje zainteresowania.
środa, 22 kwietnia 2009
Króliczek dla ktosia (3)

Ktoś już się urodził, więc królik doczekał się ostatecznego wyglądu i tak prezentuje się już oprawiony:

 
wtorek, 21 kwietnia 2009
Biscornu TTE

Prezentuję małą niespodziankę, którą otrzymałam w ramach wymiany TTE:

 
 

Biscornu jest bardzo malutkie, i wymagała bardzo dokładnej i precyzyjnej pracy:

 

Thank you Jessica J

środa, 25 marca 2009
Biscornu

Długo mnie nie było, ale niestety brak czasu skutecznie się do tego przyczynia.

W ostatnim czasie z krzyżyków udało mi się jedynie zrobić biscornu na wymianę TTE. Upominek już dotarł do właścicielki, więc mogę go spokojnie zaprezentować:

 

 

Wyszywałam na płótnie Jazlyn i wykorzystałam mulinę firmy Anchor. Na razie odpoczywam od krzyżyków bo zabrałam się za szydełko – o czym jeszcze napiszę.

 

Bardzo dziękuję za odwiedziny podczas mojej nieobecności oraz za pozostawione komentarze:

 

Cieszę się, że podobają się Wam moje kwiatki oraz ostatnia serwetka.

 

Chwilotrwaaj – jest taka zasada, że numer kanwy mówi o tym ile krzyżyków przypada na jeden cal, więc im większy numer tym mniejsze krzyżyki, bo więcej ich mieści się na calu. Jeśli chodzi o kanwę z dużymi krzyżykami to proponuję 11-tkę, choć przydatna może być również kanwa do gobelinów, np., do wykorzystania przy nauce haftu przez dzieci.

 

wtorek, 03 marca 2009
Scissors fob

Nadrabiając zaległości blogowe nie zapomniałam również o upominku jaki dotarł do mnie w ramach wymiany Tiny Treasures Exchange od Lynn.

 

 

Wraz z tzw. Scissors fob otrzymałam piękne muliny DMC.

Thank you Lynn.

sobota, 07 lutego 2009
Króliczek dla ktosia (3)

Króliczek już prawie na ukończeniu, niestety nie mam dwóch kolorów muliny, ale nie mam też „noża na gardle”, bo lepiej żeby maluch posiedział jeszcze 2 miesiące w brzuchu mamy.

 

 

Dziękuję bardzo za miłe komentarze i doping. Bardzo dziękuję również za odwiedziny tych osób, które nie zostawiają komentarzy, sama wiem, że nie zawsze ma się na to czas. Odwiedzam wiele blogów, podziwiam piękne prace, ale często brakuje mi czasu na wpisanie komentarza, bo maluch ma swoje prawa, są  również prace domowe – takie życie J

niedziela, 01 lutego 2009
Króliczek dla ktosia (2)

Czasu na robótki mam mało, staram się jednak pchać do przodu zaczęte robótki.

 

 

W głowie mam pomysły na różne rzeczy, wykonane w różnych technikach robótkowych, ale na realizację będą musiały poczekać, jeśli w ogóle się doczekają.

niedziela, 25 stycznia 2009
Scissors fob

Praca wykonana w ramach Tiny Treasures Exchange dotarła do miejsca swojego przeznaczenia, więc mogę pokazać to co zrobiłam:

 

 

Wyszywałam na polskim lnie o równym splocie muliną DMC, do wykonania elementów frywolitkowych użyłam kordonka Ariadny.

 

Komentarze do komentarzy:

 

Ullak – tak, urządzenie przydatne, a szalik jest już w użyciu.

 

Violetta666 – bardzo dziękuję J

 

Islas51 – Basiu, jestem pewna, że sobie poradzisz z frywolitkami, bo to przecież wiadome, że początki bywają ciężkie, ale potem jest już coraz łatwiej. Co do wymiany uwag podczas wakacji – sprawa do obgadania J

poniedziałek, 19 stycznia 2009
Króliczek dla ktosia (1)

W miarę możliwości staram się kończyć rozpoczęte robótki, ale ze względu na to, że w najbliższym czasie w pewnej rodzinie pojawi się mały ktoś, rozpoczynam nową robótkę, która ma w tej chwili najwyższy priorytet. Wszystko już przygotowałam:

 

 

Hafcik ma być metryczką, więc poniżej hafciku przygotowałam miejsce na umieszczenie w odpowiednim czasie odpowiednich danych.

Komentarze do komentarzy:

 

ewcia116, violetta666 – tak, urządzono do pomponów jest super i dziękuję za miłe słowa

 

staraowca – dziękuję J. Frywolitki to nic strasznego, bardzo prosta technika, tylko pętelki, łańcuszki i pikotki. Odpowiednia ich kombinacja i można zrobić ciekawe rzeczy.

 

beza62 – Pani Bożeno, do zrobienia serwetki wykorzystałam kordonek Aida 10 firmy Coats

 

wtorek, 13 stycznia 2009
Różne informacje.

W temacie xxx ukończyłam i wysłałam breloczek do nożyczek (scissors fob), który wykonałam w ramach projektu Tiny Treasures Exchange. Wyrób zaprezentuję, jak już będę wiedziała, że dotarł do miejsca swojego przeznaczenia.

Niestety czasu wolnego mam niewiele, ale podczas karmienia malucha mam czas na bieganie po Internecie.

Podczas tych wędrówek odkryłam super stronę z ciekawymi darmowymi wzorami:

 

http://ccarinne.canalblog.com/archives/archives_free___annee_2005/index.html

http://ccarinne.canalblog.com/archives/archives_free___annee_2006/index.html

http://ccarinne.canalblog.com/archives/archives_free__annee_2007/index.html

 

Mam nadzieję, że jak czasu dla siebie będę miała więcej to uda mi się wykorzystać choć jeden z tych wzorów.

 

Drugą dobrą informacją dla hafciarek jest przecena, która obowiązuje w styczniu w sklepie internetowym SewAndSo. Obniżki do 75%, a biorąc od uwagę kurs funta to warto się zastanowić nad zakupami. Ja już myślę co wybrać i chyba wybór padnie na wzorki dla dzieci.

środa, 31 grudnia 2008
PIF

W lutym roku bieżącego ogłosiłam na moim blogu zabawę PIF, jedna z zasad zabawy mówi o tym, że w ciągu 365 dni należy wykonane własnoręcznie wyroby wysłać do trzech osób, które zgłosiły się do zabawy.

Udało mi się zmieścić w terminie J

Przyznam, że prace nad upominkami zaczęłam już w marcu, robiłam je sukcesywnie, ale z wysłaniem czekałam do chwili jak już wszystkie będą gotowe, gdyż uznałam, że najlepiej wysłać wszystko w jednym terminie.

 

Wykonanie upominków PIF sprawiło mi dużo radości, wiedziałam dla kogo będą przeznaczone, więc starałam się dopasować je do osób, ich zainteresowań, tego co lubią. Mam nadzieję, że udało mi się choć trochę trafić w gusta.

Ponieważ wiem, że wszystkie paczki dotarły już do adresatek więc pozwolę sobie przedstawić moje PIF’y (cóż to za określenie J ) alfabetycznie

Dla Ani  

 

Dla Basi 

 

Dla Makiety   

 

Komentarze do komentarzy:

 

Islas51 (Basia) – Tak, mam jeszcze drugą kicię, ale ta nie gustuje w takim dogrzewaniu, więc nie ma co pokazywać. Dziękuję za troskę, maluszek już czuje się lepiej.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10